نیازمندی‌‌های‌‌ صنایع چوب و دکوراسیون
نیازمندی‌‌های‌‌ صنایع چوب و دکوراسیون

چیدمان مناسب مبل چستر تکی

 

مبل تکی چستر یکی از انتخاب هایی است که می‌تواند تبدیل به گل سرسبد دکوراسیون خانه شما شود.در طی سال های اخیر طرفداران مبل های راحتی چستر افزایش پیدا کرده است؛ به طوری که بیشتر افرادی که طرفدار سبک های مختلف و متفاوت مبلمان بوده اند نیز علاقه مند به سبک مبلمان چستر شده اند.

بیشترین سوالی که مشتریان از ما می پرسند در مورد موارد استفاده مبل های تک نفره چستر می باشد.اکثر مشتریان از ما می پرسند:”مبل چستر تکی رو میتونم برای اتاق کارم استفاده کنم؟” و یا سوالاتی از این قبیل که در مورد محل مناسب استفاده مبل های تک نفره چستر پرسیده می شود.

در این مقاله در ابتدا به مزیت های مبل تک نفره چستر نسبت به سایر مبل های 2 و 3 نفره میپردازیم و سپس محل های مناسب استفاده مبل چستر تکی در منزل و محل کار را بررسی می کنیم.

1.مزیت های مبل چستر تکی نسبت به کاناپه های 2 و 3 نفره

در ابتدا باید گفت که المان ها و ویژگی های مبل های مختلف با توجه به سایز، مدل و جنس پارچه متفاوت است و این سه مورد تایین کننده اصلی ویژگی های یک مبل و تفاوت آن با مبل های دیگر است، اما به صورت کلی مزیت های مبل تک نفره چستر نسبت به مبل های 2 و 3 نفره به شرح زیر است:

مبل چستر تکی

1.1 راحتی:

مهم ترین مزیت مبل های تک نفره راحتی آن ها است، این مبل ها به دلیل آنکه اغلب تکیه گاه پشتی بلند تری دارند و دسته های کناری مبلمان متناسب با فرم بازو ها است، از لحاظ راحتی بسیار مناسب تر از کاناپه های 2 و 3 نفره هستند.کاناپه های تک نفره برای استفاده طولانی مدت و ریلکسیشن بسیار مورد استفاده قرار می گیرند . افرادی که جنبه راحتی مبلمان برایشان بسیار اهمیت دارد،مبل تکی چستر انتخاب اول آن ها است.

1.2 تنوع طرح و مدل:

یکی دیگر از مزیت های مبل چستر تکی تنوع طرح و مدل آن ها است.در بازار مبلمان بیشتر کاناپه های مختلف مشابهت بسیاری به یکدیگر دارند اما مدل های تک نفره در شکل ها و طرح های متنوعی طراحی و تولید می شوند.این ویژگی باعث می شود که شما انتخاب راحت تر و متناسب تری داشته باشید و بتوانید برای قسمت های مختلف منزل و محل کار خود از تک نفره هایی با فرم های مختلف استفاده کنید.

1.3 قیمت و هزینه کمتر مبل چستر تکی :

اگر در هنگام خرید مبلمان، قصد خرید ست های کامل 7 و8 نفره را ندارید و می خواهید با استفاده از یک کاناپه در دیزاین منزل خود تفاوت ایجاد کنید از مبل تک نفره استفاده کنید.زیرا هم از لحاظ قیمت از کاناپه های 2 و 3 نفره ارزان تر است و هم از لحاظ طراحی و فرم، شکل و هویت جدیدی به منزل شما می بخشد.

برای مثال میتوانید از مبل تک نفره در کنار یک جلومبلی، شال مبل و کوسنی های مختلف مطابق با ترند روز استفاده کنید و گوشه ی دنج منزل خود را با کمترین هزینه بسازید در صورتی که اگر از مبل 3 نفره استفاده کنید فضای بیشتری برای طراحی و چیدمان نیاز خواهید داشت و همچنین قیمت بالاتری نیز باید برای مبل 3 نفره در مقابل مبل تک نفره پرداخت کنید.بنابراین خرید مبل چستر تکی در کنار اکسسوری های مختلف با هزینه کمتر، بسیار به فضای منزل و محل کار شما زیبایی خواهد بخشید.

1.4 اشغال فضای کمتر:

آخرین و مهم ترین ویژگی مبل چستر تکی اشغال فضای کمتر است.امروزه با کوچک تر شدن فضای محل زندگی و کار افراد، نیاز به استفاده از اسباب و اثاثیه ی با حجم و ابعاد کوچکتر بیشتر از قبل احساس می شود.با خرید تک نفره مبل چستر میتوانید در تقسیم و استفاده بهینه از فضای منزل خود به بهترین شکل عمل کنید.

مبل های تک نفره از لحاظ جایگیری در فضا بسیار بهتر از مبل های 2 نفره هستند.به طور مثال برای یک فضای کوچک که در مقابل تراس و کنار شومینه منزل است. استفاده از مبل تک نفره به همراه اکسسوری های متنوع فضا را از حالت یکنواختی خارج می کند.

مبل تک نفره چستر

مبل چستر تکی : 7 محل مناسب استفاده در منزل و محل کار

این بخش از مقاله مختص کسانی هست که علاقه بسیاری به طراحی و دیزاین کنج دلنشین و آرامش بخش در فضای منزل و محل کار دارند.در این قسمت از مقاله درباره ی 7 مورد از مناسب ترین محل استفاده مبل تک نفره چستر در منزل و محل کار خود می پردازیم.با دانستن نکات زیر می توانید بهترین طراحی را با استفاده مبل تکی چستر در فضای مورد نظر خود داشته باشید.

2.1 استفاده از مبل چستر تکی در کنار شومینه

بهترین محل استفاده از مبل های تک نفره در کنار شومینه است.اگر درمنزل خود شومینه دارید و یا خانه باغی دارید که میخواهید از مبلمان برای طراحی فضای داخلی آن استفاده کنید، در کنار شومینه خانه خود حتما از مبل تک نفره چستر استفاده کنید.مبلمان تک نفره چستر در کنار زیبایی آتش هیزم فضایی زیبا و دل انگیز ایجاد میکند.برای چیدمان فضای پاییزه خود حتما از کوسنی های رنگ خردلی و شال مبل آجری رنگ استفاده کنید.

2.2 اتاق کار:

برای زیبا تر شدن اتاق و محل کار خود می توانید از مبل های تک نفره چستر استفاده کنید.این سبک از مبلمان در کنار یک میز جلومبلی و پاف به رنگ پارچه مبل فضای اتاق کار را از حالت خشک و رسمی خارج می کند. سعی کنید از پارچه های چرم برای برای مبل خود انتخاب کنید و اگر میخواهید فضای اتاق کار را مدرن طراحی کنید از میزهای جلومبلی فلزی در ترکیب با چوب های خودرنگ استفاده کنید.

2.3 اتاق خواب(مستر روم):

اگر فضای منزل بزرگی دارید و همچنین منزل شما دارای مستر روم است میتوانید در قسمتی از اتاق خواب در مقابل پنجره و یا در کنار یک آینه قدی مدرن از مبل چستر تکی استفاده کنید.معمولا اتاق های مستر دارای ابعاد حدود 30 متر هستند و این ابعاد از فضا برای استفاده از انواع مختلف لوازم چوبی از جمله مبل تک نفره مناسب می باشد.اگر اتاق شما در طبقات بالای ساختمان است و دارای ویو کافی است حتما مبل چستر را در مقابل پنجره و یا در کنار تراس قرار دهید.

2.4 مبل چستر تکی در اتاق نشیمن:

در طراحی اتاق نشیمن خود اگر فضای کافی دارید سعی کنید از مدل های مختلف مبلمان استفاده کنید و همانطور که گفته شد مبل های تک نفره چستر دارای تنوع زیادی هستند و میتوانید در قسمت های مختلف اتاق نشیمن و پذیرایی از مبل های تک نفره چستر استفاده کنید.برای اینکار یک کنج دنج را انتخاب کنید و دوعدد از مبل تک نفره را به همراه اکسسوری های گفته شده تزئین کنید.سعی کنید مبل های تک نفره انتخابی با سایر مبل های تک نفره داخل اتاق نشیمن متفاوت باشد و خاص بودن فضای دنج شما را بیشتر جلوه دهد.

مبل تکی چستر راحتی

2.5 فضای تراس:

از مبل های تکی چستر میتوانید برای فضای تراس نیز استفاده کنید البته به شرط آنکه تراس مسقف باشد و بارش باران باعث تخریب مبلمان نشود. اگر فضای تراس منزلتان مسقف نیست از مبل هایی که مناسب برای فضای باز هستند انتخاب کنید. مبل چستر تکی در فضای تراس بسیار زیبا و چشم نواز خواهد شد سعی کنید تا از گیاهان و گلدان های طبیعی در کنار مبل تک نفره استفاده کنید .اگر علاقه مند به رنگ های شاد و پر انرژی هستید، رنگ قرمز و نارنجی در فضای تراس در کنار گیاهان سبز رنگ هارمونی زیبایی به نمایش می گذارد و تراس را تبدیل به نقطه کانونی و گرم منزل شما می کند.

2.6 اتاق مطالعه و در کنار کتابخانه:

در خانه ای که دارای اتاق مطالعه است حتما وجود یک مبل چستر تک نفره برای فضای آرامش و مطالعه حس میشود.همچنین اگر فضای اتاق مطالعه منزل شما مختص کتابخانه است سعی کنید تا در کنار کتابخانه خود از یک مبل تک نفره استفاده کنید مبل های تک نفره چستر در کنار کتابخانه فضای منزل را آرامش بخش می کند و کاملا حس گرما به منزل اضافه می کند. برای گرم تر شدن فضا از یک میز عسلی و آباژور با نور زرد رنگ در کنار مبل تک نفره استفاده کنید .در این حالت قسمتی از منزل که با کتابخانه دیزاین شده است با نورپردازی زیبا و مبل تک نفره جذاب ترین قسمت خانه خواهد شد.

2.7 استفاده از مبل چستر تکی در شوروم های فروش لباس:

در سال های اخیر که فروشگاه های آنلاین پیشرفت بسیاری داشته اند، بیشتر مغازه ها و فروشگاه های محلی تبدیل به شوروم های کوچک لباس شده اند.برای طراحی شوروم خود حتما از مبل چستر با کاناپه های بزرگ و تک نفره چستر استفاده کنید اگر فضای دیوار ها و کف شوروم به رنگ های روشن است از مبل های رنگ گرم استفاده کنید و اگر فضای شوروم بسیار سرد و مدرن است از مبل های چرم چستر با رنگ های خنثی استفاده کنید.

عموما استفاده از مبل های چستر 3 نفره و تک نفره فضای شوروم را بسیار لوکس می کند و لوکس بودن فضا بر تقویت هویت برند شما تاثیر گذار است.
به طور کلی سعی کنید در فضای بزرگ مورد استفاده خود از انواع مختلف مبل های تک نفره ی چستر با کاربرد های متنوع استفاده کنید و باتوجه به محل و مورد استفاده خود، رنگ و جنس پارچه و چوب را انتخاب کنید.

منبع lachinsofa.ir

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. googletest
    googletest دی 27, 1402

    Very quickly this website will be famous amid all blogging visitors,
    due to it’s nice content

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *